Slovenskí volejbalisti prehrali vo svojom poslednom zápase s Čínou 1:3

09.06.2014 Celý región

Carolina 9. júna (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom poslednom zápase na prvom turnaji G-skupiny Svetovej ligy v Portoriku s Čínou 1:3. Do zápasu vstúpili Slováci dobre, keď vyhrali prvý set 25:23, ale v ďalšom priebehu ťahali za kratší koniec. Po turnaji v Portoriku majú na konte štyri body, družstvo sa teraz presunie domov a na budúci víkend sa od 13. do 15. júna predstaví na druhom turnaji v košickej Steel Aréne.

Po prvom turnaji je na čele suverénne Čína s plným počtom 9 bodov. V poslednom zápase úvodného turnaja zdolali Španieli Portoriko 3:2. Informoval oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Tak ako v predchádzajúcich dvoch stretnutiach sa Slováci v prvom sete rýchlo odpútali bodovo od súpera. Pri prvom technickom oddychovom čase viedli o štyri body, keď ázijským prihrávačom robil starosti plachtiaci servis Michala Hrušku. Dobrý servis však predviedli aj Yuan Zhi a ZHong Weijun, ktorí pomohli čínskemu družstvu vyrovnať. Slováci hrali nebojácne a aj zásluhou obetavého zákroku Patáka sa udržali v jednobodovom vedení. Číňania však súpera postupne predčili v poli a v koncovke sa dostali do vedenia 23:21, našťastie pre SR na podanie opäť prišiel Hruška a šnúrou štyroch bodov otočil na víťazstvo v prvom sete - 25:23.

Druhý set bol v úvode vyrovnaný, ale rozhodol ho nový muž na palubovke Cui Jianjun, keď pri jeho podaní získali Číňania sedem bodov v sérii a o tom, kto získa druhý set bolo rozhodnuté. V treťom sete zostal na smeči Vlk, ktorý vymenil Janušeka už v koncovke druhého dejstva. Slováci síce viedli 3:1, ale potom predviedli Číňania viacero dobrých zákrokov v poli a po nepresnom útoku Červeňa viedli 8:6. Slováci ťahali v ďalšej fáze za kratší koniec, Číňania vyhrali tretí set 25:22.

V štvrtej sade si Číňania udržiavali náskok a nedovolili sa Slovákom priblížiť na menší rozdiel. Na druhom technickom timeoute vyhrávali Ázijčania 16:12 a svoj náskok postupne navýšili až na 19:13. Číňania vyhrali štvrtý set 25:18, celý zápas 3:1 a s plným počtom deviatich bodov sú po prvom turnaji G-skupiny na čele tabuľky. Slováci majú po vystúpení v Portoriku na konte štyri body.

1. turnaj G-skupiny Svetovej ligy v Portoriku, Carolina:

Slovensko - Čína 1:3 (23, -20, -22, -18)
SR: Zaťko 6, Kostoláni 12, Paták 6, Červeň 6, Janušek 4, Hruška 7, libero Kubš (Vlk 4, Krajčovič 8, Kriško 4). Tréner: F. Gulinelli.

Čína: Yuan 13, Zhang 3, Liang 11, Zhong 16, Jiao 0, Geng 7, libero Chu (Jiao 0, Kou 9, Li 1, Ji 1). Tréner: G. Xie

Kompletné výsledky 1. turnaja G-skupiny v Portoriku:

piatok:

SLOVENSKO - Španielsko 3:1 (13, -18, 20, 26)
Portoriko - Čína 0:3 (-20, -23, -22)

sobota:

Španielsko - Čína 0:3 (-29, -18, -23)
Portoriko - SLOVENSKO 3:2 (-22, 21, 19, -19, 10)

nedeľa:

Čína - SLOVENSKO 3:1 (-23, 20, 22, 18)
Portoriko - Španielsko 2:3 (-24, 18, -20, 21, -17)

Poradie po 1. turnaji: 1. Čína 9:1/9 bodov, 2. Slovensko 6:7/4, 3. Portoriko 5:8/3, 4. Španielsko 4:8/2